Në ndeshjet e natës në NBA Dallas mposhtin Brookyln, Oklahoma mund Spursat, Minnesota triumfon ndaj Golden State dhe Clippers fitojnë ndaj Detroit.

Ja rezultatet e plota:

  • DALLAS MAVERICKS-BROOKLYN NETS 123-111
  • SAN ANTONIO SPURS-OKLAHOMA CITY THUNDER 103-109
  • MIAMI HEAT-TORONTO RAPTORS 84-76
  • INDIANA PACERS-DENVER NUGGETS 116-124
  • MINNESOTA TIMBERWOLVES-GOLDEN STATE WARRIORS 99-84
  • CHICAGO BULLS-UTAH JAZZ 98-102
  • CLEVELAND CAVALIERS-CHARLOTTE HORNETS 106-109
  • SACRAMENTO KINGS-MEMPHIS GRIZZLIES 128-123
  • L.A. CLIPPERS-DETROIT PISTONS 126-112