Houston Rockets është rikthyer te fitoret teksa ka triumfuar në shtëpinë e kampionit aktual Toronto Raptors me 10 pikë diferencë 109:119.

Për Rockets shënuesit më të mirë në këtë takim ishin Ben McLemore që shënoi 28 pikë dhe James Harden me 23 pikë.

Për Raptors shkëlqeu Pascal Siakam me 24 pikë .

Rezultatet e plota të ndeshjeve:

Washington Wizards – Philadelphia 76ers 119:113

New York Knicks – Denver Nuggets 92:129

Toronto Raptors – Houston Rockets 109:119

New Orleans Pelicans – Phoenix Suns 132:139