Në ndeshjet e natës në NBA, fitojnë Lakers, Celtics, Clippers, Spurs, Wizards dhe Warriors.
Ja rezultatet e plota:

SACRAMENTO KINGS – LOS ANGELES LAKERS 113-129

BOSTON CELTICS – PHILADELPHIA 76ERS 116-95

PORTLAND TRAIL BLAZERS – UTAH JAZZ 124-107

L.A. CLIPPERS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 118-106

INDIANA PACERS – NEW YORK KNICKS 85-92

ORLANDO MAGIC – MIAMI HEAT 89-102

SAN ANTONIO SPURS – CHARLOTTE HORNETS 114-90

WASHINGTON WIZARDS – BROOKLYN NETS 113-107

DALLAS MAVERICKS – ATLANTA HAWKS 123-100

CLEVELAND CAVALIERS – GOLDEN STATE WARRIORS 112-131