Në ndeshjet e natës në NBA, fitojnë Lakers pas kohëve shtesë, sukesese edhe për Pacers, Nets, Mavericks dhe Cavaliers.
Ja rezultatet e plota:

  • DENVER NUGGETS-LOS ANGELES LAKERS 116-120 (k.sht.)
  • INDIANA PACERS-MILWAUKEE BUCKS 118-111
  • BROOKLYN NETS-TORONTO RAPTORS 101-91
  • MEMPHIS GRIZZLIES-PORTLAND TRAIL BLAZERS 111-104
  • DALLAS MAVERICKS-SACRAMENTO KINGS 130-111

  • UTAH JAZZ-MIAMI HEAT 116-101
  • ORLANDO MAGIC-DETROIT PISTONS 116-112 (k.sht.)
  • CLEVELAND CAVALIERS-ATLANTA HAWKS 127-105
  • MINNESOTA TIMBERWOLVES-CHARLOTTE HORNETS 108-115
  • PHOENIX SUNS-GOLDEN STATE WARRIORS 112-106