U zhvilluan 9 ndeshje gjatë natës në NBA.
Fitojnë Lakers, Pelicans, Heat, Clippers, Jazz dhe Wizard.

Ja rezultatet e plota:

  • DALLAS MAVERICKS-LOS ANGELES LAKERS 114-129
  • NEW YORK KNICKS-NEW ORLEANS PELICANS 111-123
  • BROOKLYN NETS-MIAMI HEAT 117-113
  • MEMPHIS GRIZZLIES-SAN ANTONIO SPURS 134-121
  • SACRAMENTO KINGS-MILWAUKEE BUCKS 106-127

  • L.A. CLIPPERS-GOLDEN STATE WARRIORS 109-100
  • UTAH JAZZ-CHARLOTTE HORNETS 109-92
  • CHICAGO BULLS-INDIANA PACERS 105-116
  • WASHINGTON WIZARDS-ATLANTA HAWKS 111-101