Los Angeles Lakers kanë vazhduar serinë e fitoreve në elitën e basketbollit amerikan NBA duke mposhtur Atlanta Hawks.

Më të mirët për Lakers ishin LeBron James me 32 pikë dhe Anthony Davis me 27 pikë

Tek vendasit më i dalluari ishte Trae Young që shënoi 30 pikë, por që nuk mjaftuan për ta mposhtin liderin e Konferencës së Perëndimit.

Rezultatet e plota:

New Orleans Pelicans – Orlando Magic 119:130

Indiana Pacers – Charlotte Hornets 107:85

Atlanta Hawks – LA Lakers 96:101

Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers 109:89

Denver Nuggets – New York Knicks 111:105

Golden State Warriors – Sacramento Kings 79:100