Në mbrëmjen e kaluar në NBA janë zhvilluar 5 ndeshje ku kanë spikatur fitoret e Clippers dhe Lakers. Suksese edhe për Miami dhe Minnesotën.

Ja rezultatet e plota:

  • LOS ANGELES LAKERS-DETROIT PISTONS 106-99

  • MIAMI HEAT-PORTLAND TRAIL BLAZERS 122-111

  • CLEVELAND CAVALIERS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 103-118

  • PHOENIX SUNS-MEMPHIS GRIZZLIES 114-121

  • L.A. CLIPPERS-NEW YORK KNICKS 135-132