Në ndeshjet e natës së ndërrimit të viteve u zhvilluan 7 ndeshje të NBA. Fitojnë Oklahoma, Indiana, Houston, Clippers, Toronto dhe San Antonio. Ja rezultatet e plota:

OKLAHOMA CITY THUNDER-DALLAS MAVERICKS 106-101:

INDIANA PACERS-PHILADELPHIA 76ERS 115-97:

CHARLOTTE HORNETS-BOSTON CELTICS 92-109:

HOUSTON ROCKETS-DENVER NUGGETS 130-104

SACRAMENTO KINGS-L.A. CLIPPERS 87-105

SAN ANTONIO SPURS-GOLDEN STATE WARRIORS 117-113 (kohë shtesë)

TORONTO RAPTORS-CLEVELAND CAVALIERS 117-97: