Në mëngjesin e ditës së premte në NBA janë zhvilluar 4 ndeshje. Ndeshja kryesore e kësaj dite është zhvilluar në TD Garden të Bostonit, ku Boston Celtics u mposhtën nga Philadelphia 76ers me 6 pikë diferencë 109:115.

Paraqitje të mirë për Philadelphian patën Joel Embiid me 38 pikë dhe Thobias Harris me 23 pikë, ndërsa më i miri për Boston Celtics ishte Kemba Walker me 29 pikë.

Rezultatet e plota:

Boston Celtics – Philadelphia 76ers 109:115

San Antnonio Spurs – Cleveland Cavaliers 109:117

Detroit Pistons – Dallas Mavericks 111:122

Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 114:99