Në ndeshjet e luajtura gjatë natës në NBA fitojnë Philadelphia 76ers, Dallas Mavericks, San Antonio Spurs, Denver Nuggets, Washington Wizards, Orlando Magic dhe Sacramento Kings.

Ja rezultatet e plota:

  • PHILADELPHIA 76ERS-OKLAHOMA CITY THUNDER 120-113
  • DALLAS MAVERICKS-CHICAGO BULLS 118-110
  • SAN ANTONIO SPURS-MILWAUKEE BUCKS 126-104
  • ATLANTA HAWKS-DENVER NUGGETS 115-123
  • NEW ORLEANS PELICANS-UTAH JAZZ 126-128
  • WASHINGTON WIZARDS-BOSTON CELTICS 99-94
  • ORLANDO MAGIC-BROOKLYN NETS 101-89
  • SACRAMENTO KINGS-GOLDEN STATE WARRIORS 111-98