Në ndeshjet e radhës në NBA Nudegts mund me vështirësi Mavericks. Toronto Raptors fillojnë në kohë shtesë ndaj Charlotte Hornets. Fitojnë edhe Miami Heat, Utah Jazz dhe New Orleans Pelocans. Humbin përsëri Golden State Warriors që mposhten nga Milwaukee Bucks.

Ja rezultatet e plota.

  • DALLAS MAVERICKS-DENVER NUGGETS 106-107
  • ATLANTA HAWKS-HOUSTON ROCKETS 115-122
  • BOSTON CELTICS-SAN ANTONIO SPURS 114-129
  • INDIANA PACERS-MIAMI HEAT 108-122
  • NEW ORLEANS PELICANS-CHICAGO BULLS 123-108
  • GOLDEN STATE WARRIORS-MILWAUKEE BUCKS 98-107
  • CHARLOTTE HORNETS-TORONTO RAPTORS 110-112 (k.sh.)
  • UTAH JAZZ-NEW YORK KNICKS 128-104
  • ORLANDO MAGIC-WASHINGTON WIZARDS 123-89