U luajtën 11 ndeshje gjatë natës në NBA, ku fituan Utah Jazz, Bucks, Nets, Knicks dhe Spurs.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • UTAH JAZZ-DALLAS MAVERICKS 120-101
  • NEW ORLEANS PELICANS-MILWAUKEE BUCKS 131-126
  • WASHINGTON WIZARDS-ATLANTA HAWKS 100-116
  • OKLAHOMA CITY THUNDER-BROOKLYN NETS 125-147
  • MINNESOTA TIMBERWOLVES-PHILADELPHIA 76ERS 94-118
  • SAN ANTONIO SPURS-DENVER NUGGETS 119-109
  • ORLANDO MAGIC- LOS ANGELES CLIPPERS 90-116
  • NEW YORK KNICKS-CLEVELAND CAVALIERS 102-81
  • CHARLOTTE HORNETS-INDIANA PACERS 108-105
  • TORONTO RAPTORS-SACRAMENTO KINGS 124-126