“The Greek Freak” ndalet 5 pikë nga rekordi i tij në karrierë, në fitoren e lehtë të Bucks ndaj Pelicans pa Williamson, Ingram dhe McCollum.  Gjithashtu nuk luajnë Leonard dhe George te Clippers, të cilët u rrëzuan në Cleveland nën trefishin (7/7) të një Cedi Osman të mrekullueshëm. Morant kryeson rikthimin e Grizzlies nga -19 dhe thyen serinë e 5-të të eliminimit të Grizzlies, ndërsa Charlotte mposht Miami me Rozier në kuotën 31 pikë.

Ja rezultatet e plota të natës:

CHARLOTTE HORNETS – MIAMI HEAT 122-117

CLEVELAND CAVALIERS – L.A. CLIPPERS 122-99

MEMPHIS GRIZZLIES – INDIANA PACERS 112-110

MILWAUKEE BUCKS – NEW ORLEANS PELICANS 135-110