Minesota befason Golden State me një treshe vendimtare nga Karl-Anthony Towns, duke rihapur garën në vendin e gjashtë në Perëndim. Orlando mposht Brooklynin pavarësisht 44 pikëve të Mikal Bridges, Cleveland rikthehet matematikisht në play-off pas pesë vitesh mungesë. Bostoni shpëton lehtësisht nga San Antonio (41 për Brown), Memphis gjen Ja Morant në kuintet dhe kalon në Atlanta. Të dielën në mbrëmje nokaut të rënda për Lakers dhe Mavericks nga pikëpamja e Play -off.

Ja rezultatet e plota të natës:

CHARLOTTE HORNETS – DALLAS MAVERICKS 110 – 104

LOS ANGELES LAKERS – CHICAGO BULLS 108 – 118

ATLANTA HAWKS – MEMPHIS GRIZZLIES 119 – 123

BOSTON CELTICS – SAN ANTONIO SPURS 137 – 93

CLEVELAND CAVALIERS – HOUSTON ROCKETS 108 – 91

ORLANDO MAGIC – BROOKLYN NETS 119 – 106

PORTLAND TRAIL BLAZERS – OKLAHOMA CITY THUNDER 112 – 118

GOLDEN STATE WARRIORS – MINNESOTA T’WOLVES 96 – 99