Klay Thompson shënon 42 pikë me 12 treshe dhe udhëheq Golden State drejt një suksesi të rehatshëm kundër Thunder, suksesi i Bucks në Portland, Jayson Tatum (34 pikë) tërheq Boston në Detroit, një super Cam Thomas 47 pikësh nuk mjafton në Brooklyn kundër Clippers të George&Leonard. Cleveland mund Uashingtonin në shtëpi, gjithçka e lehtë për Chicago kundër San Antonio, Keegan Murray mbyll me 30 pikë dhe tetë treshe në fitoren e Kings në Houston, Dallas – pa Doncic dhe duke pritur për Irving – fiton në Salt Lake City kundër Jazz.

Ja rezultatet e plota të natës:

DETROIT PISTONS – BOSTON CELTICS 99 – 111

WASHINGTON WIZARDS – CLEVELAND CAVALIERS 91 – 114

BROOKLYN NETS – L.A. CLIPPERS 116 – 124

CHICAGO BULLS – SAN ANTONIO SPURS 128 – 104

HOUSTON ROCKETS – SACRAMENTO KINGS 120 – 140

UTAH JAZZ – DALLAS MAVERICKS 111 – 124

GOLDEN STATE WARRIORS – OKLAHOMA CITY THUNDER 141 – 114

PORTLAND TRAIL BLAZERS – MILWAUKEE BUCKS 108 – 127