Pacers kalojnë te Milwaukee, duke ndërprerë serinë e fitoreve në shtëpi prej 15 ndeshjesh të Bucks. Nju Jorku dhe Toronto, pas trendit që i përfshiu, fitojnë kundër Minesota dhe Cleveland. Utah mposht Dallasin me një Simone Fontecchio të shkëlqyer, suksese të thella për Suns, Nuggets dhe Clippers.
Të gjitha rezultatet dhe momentet kryesore të natës së NBA:

NEW YORK KNICKS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 112-106

HOUSTON ROCKETS – DETROIT PISTONS 136-113

MILWAUKEE BUCKS – INDIANA PACERS 113-122

TORONTO RAPTORS – CLEVELAND CAVALIERS 124-121

UTAH JAZZ – DALLAS MAVERICKS 127-90

PHOENIX SUNS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 109-88

DENVER NUGGETS – CHARLOTTE HORNETS 111-93