Giannis Antetkounmpo është afër arritjes së një karriere të lartë duke shënuar 54 pikë në fushën e Pacers, por humbet dy topa vendimtarë në finale dhe Tyrese Haliburton (29 pikë dhe 10 kërcime) i jep fitoren Indianës.
Në mjedisin unik të Mexico City është një spektakël mes Orlandos dhe Atlantës, fitojnë Hawks të udhëhequr nga një Trae Young me 41 pikë.

Ja të gjitha rezultatet e natës së NBA:

INDIANA PACERS – MILWAUKEE BUCKS 126-124

ORLANDO MAGIC – ATLANTA HAWKS 119-120