Triple double për Nikola Jokic në suksesin e merituar ku Nuggets kapërcen Grizzlies, që vareshin nga një Morant me 35 pikë dhe 10 asistime dhe zënë vendin e parë në Perëndim.Knicks konfirmojnë veten si ekipi në formën më të mirë në NBA dhe mposhtin Golden Stand për goditjen e tyre të tetë radhazi. Wizards buzëqeshin sërish pas 10 nokauteve, fitues surprizë në Phoenix. Chicago mposht Miamin në shtëpi, Lauri Markkanen shënon 38 pikë në fitoren e Jazz në Detroit.

Ja rezultatet e plota të natës:

NEW YORK KNICKS-GOLDEN STATE WARRIORS 132-94

MIAMI HEAT-CHICAGO BULLS 103-113

DETROIT PISTONS-UTAH JAZZ 111-126

PHOENIX SUNS-WASHINGTON WIZARDS 110-113

DENVER NUGGETS-MEMPHIS GRIZZLIES 105-91