Klay Thompson shënon 12 treshe dhe 42 pikë në suksesin e Golden State kundër Houston, Milwaukee humbet Giannis Antetokounmpo për shkak të lëndimit, por dominon dhe mposht Miami në atë që është fitorja e 13-të radhazi për Bucks (rrjedha më e gjatë e sezonit të rregullt të NBA) .  Chicago shpartallon Brooklyn-in, Atlanta pret trajnerin e ri dhe fiton në Cleveland, Phoenix mposht OKC-në, Julius Randle me 46 pikë kryeson rikthimin e Knicks në Uashington.  Lojë plot emocione dhe që thyen rekord mes Clippers dhe Kings.

Ja rezultatet e natës:

MILWAUKEE BUCKS – MIAMI HEAT 128-99

ATLANTA HAWKS – CLEVELAND CAVALIERS 136-119

WASHINGTON WIZARDS – NEW YORK KNICKS 109-115

MINNESOTA TIMBERWOLVES – CHARLOTTE HORNETS 113-121

CHICAGO BULLS – BROOKLYN NETS 131-87

GOLDEN STATE WARRIORS – HOUSTON ROCKETS 116-101

L.A. CLIPPERS – SACRAMENTO KINGS 175-176 pas 2 kohëve shtesë

PHOENIX SUNS – OKLAHOMA CITY THUNDER 124-115