Lakers hakmerren duke fituar në Çikago me 38 pikë nga Davis, duke u rikthyer në 50% të fitoreve. Phoenix feston debutimin e Durant në shtëpi duke mposhtur Minesota-n, ndërsa Milwaukee mposht Indianën (51 nga Holiday, triple double Giannis) për t’u shkuar në krye në Lindje. Westbrook nënshkruan ndeshjen e tij më të mirë të sezonit duke ndalur serinë e Memphis prej 7 fitoresh radhazi, fitore të rëndësishme për Nju Jorkun ndaj Miamit dhe Filadelfia ndaj Dallasit. Rikthimi i Kings në playoff pas 17 vitesh është zyrtar.
Ja rezultatet e plota:

INDIANA PACERS – MILWAUKEE BUCKS 136-149

BROOKLYN NETS – HOUSTON ROCKETS 123-114

NEW YORK KNICKS – MIAMI HEAT 101-92

PHILADELPHIA 76ERS-DALLAS MAVERICKS 116-108

CHICAGO BULLS-LOS ANGELES LAKERS 110-121

MEMPHIS GRIZZLIES – L.A. CLIPPERS 132-141

OKLAHOMA CITY THUNDER – DETROIT PISTONS 107-106

SAN ANTONIO SPURS – UTAH JAZZ 117-128

PORTLAND TRAIL BLAZERS – SACRAMENTO KINGS 80-120

PHOENIX SUNS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 107-100