Lakers humbin një epërsi prej 17 pikësh në çerekun e katërt kundër Indianës dhe humbasin në sirenë me një kosh nga fillestari Nembhard. Durant e udhëheq Brooklyn-in drejt suksesit ndaj Orlandos (Banchero 24 pikë) duke e bërë sezonin e tij më të lartë prej 45 pikësh. Devin Booker shënon 44 pikë në suksesin e Phoenix në Sacramento dhe Jayson Tatum nënshkruan 35 pikë në suksesin e lehtë të Bostonit me Charlotte. Fontecchio asiston humbjen e Utah kundër Çikagos nga pankina.

Më poshtë janë rezultatet e 10 ndeshjeve të natës:

  • BROOKLYN NETS – ORLANDO MAGIC 109-102
  • PHILADELPHIA 76ERS – ATLANTA HAWKS 104-101
  • TORONTO RAPTORS – CLEVELAND CAVALIERS 100-88
  • WASHINGTON WIZARDS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 142-127
  • BOSTON CELTICS – CHARLOTTE HORNETS 140-105
  • NEW ORLEANS PELICANS – OKC THUNDER 105-101
  • DENVER NUGGETS – HOUSTON ROCKETS 129-113
  • UTAH JAZZ – CHICAGO BULLS 107-114
  • SACRAMENTO KINGS – PHOENIX SUNS 117-122
  • LOS ANGELES LAKERS – INDIANA PACERS 115-116