Lakers shpërdorojnë 17 pikë avantazh, nuk mbyllin llogaritë në finale dhe më pas humbin në 5 minuta shtesë nën goditjet e Bradley Beal dhe Russell Westbrook. Devin Booker shënon 34 pikë në tre të katërtat në fitoren e rehatshme të Suns kundër Blazers, Utah mposht Charlotten në pjesën e dytë (41-11 i pjesshëm), shënon 28 trepikësha dhe mund Hornets. Dallas tejkalon Memphis në sajë të 29 pikëve dhe 7 trepikëshave nga Tim Hardaway Jr, Houston kundër Chicago mbledh humbjen e tetë radhazi, Miami fiton kundër Thunder.

Ja rezultatet e plota të natës:

LOS ANGELES LAKERS – WASHINGTON WIZARDS 124-127 K.SHT

PHOENIX SUNS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 132-100

UTAH JAZZ – CHARLOTTE HORNETS 132-110

DALLAS MAVERICKS – MEMPHIS GRIZZLIES 102-92

HOUSTON ROCKETS – CHICAGO BULLS 100-120

OKLAHOMA CITY THUNDER – MIAMI HEAT 94-108