Të shtyrë nga LeBron James, Lakers mundën Hawks dhe rreshtuan 4 fitore për herë të parë këtë sezon. Në vend të kësaj, kemi 5 nokaut radhazi të Clippers dhe 6 në 7 ndeshjet e fundit ato të Suns, të mposhtur në shtëpi nga Miami. Antetokounmpo mbahet nën 10 pikë në një natë rekord për Charlotte, ndërsa Jokic nënshkruan një tjetër triple-double dhe Denver gjithashtu mund Cleveland. Sixers, Raptors dhe Pelicans bien në shtëpi, të mposhtur nga Nets që kthehen te suksesi.

Ja rezultatet e plota të natës:

PHILADELPHIA 76ERS-CHICAGO BULLS 112-126

MILWAUKEE BUCKS-CHARLOTTE HORNETS 109-138

TORONTO RAPTORS-NEW YORK KNICKS 108-112

NEW ORLEANS PELICANS-BROOKLYN NETS 102-108

DENVER NUGGETS-CLEVELAND CAVALIERS 121-108

INDIANA PACERS-PORTLAND TRAIL BLAZERS 108-99

SAN ANTONIO SPURS-DETROIT PISTONS 121-109

OKLAHOMA CITY THUNDER-WASHINGTON WIZARDS 127-110

MINNESOTA TIMBERWOLVES-L.A. CLIPPERS 125-109

PHOENIX SUNS-MIAMI HEAT 96-104

LOS ANGELES LAKERS-ATLANTA HAWKS 130-114