Lakers pa LeBron James humbin edhe kundër Kings, ndërsa diku tjetër superyjet janë në formë të shkëlqyer: Tatum me 34 pikë udhëheq Boston drejt suksesit ndaj Denverit, Ja Morant gati triple double në fitoren e Memphis ndaj Minesotës, Steph Curry shënon 40 pikë me 6 treshe për të likuiduar Cavs. Humbje në transfertë, të shkatërruar nga mungesat, si Milwaukee ashtu edhe Phoenix, kundër San Antonio dhe Orlandos

Ja rezultatet e plota të natës:

BOSTON CELTICS-DENVER NUGGETS 131-112

ORLANDO MAGIC-PHOENIX SUNS 114-97

SAN ANTONIO SPURS-MILWAUKEE BUCKS 111-93

OKLAHOMA CITY THUNDER-TORONTO RAPTORS 132-113

NEW YORK KNICKS-DETROIT PISTONS 121-112

GOLDEN STATE WARRIORS-CLEVELAND CAVALIERS 106-101