Humbja e njëmbëdhjetë radhazi për Lakers në përballjen me Clippers: këtë herë, megjithatë, është një nokaut që pothuajse me siguri dënon verdhevjollcat në play-in (pavarësisht 33 pikëve të LeBron James) ndërsa Dallas mposht Sacramenton dhe i afrohet vendit të 10-të në Perëndim.  New Orleans e kalon Memphisin në kohë shtesë ldhe arrin Lakers, ndërsa Bucks dhe Nuggets sigurojnë sigurinë aritmetike të vendit të parë në Lindje dhe Perëndim.

Më poshtë janë rezultatet e tetë garave të natës:

DETROIT PISTONS-BROOKLYN NETS 108-123

MILWAUKEE BUCKS-CHICAGO BULLS 105-92

ATLANTA HAWKS-WASHINGTON WIZARDS 134-116

BOSTON CELTICS-TORONTO RAPTORS 97-93

INDIANA PACERS-NEW YORK KNICKS 129-138

DALLAS MAVERICKS-SACRAMENTO KINGS 123-119

NEW ORLEANS PELICANS-MEMPHIS GRIZZLIES 138-131 k. Sht.

L.A. CLIPPERS-LOS ANGELES LAKERS 125-118