Në raundin e dytë të ndeshjeve të vlefshme edhe për Kupën e re NBA: LeBron James fiton duelin me Kevin Durant dhe udhëheq Lakers drejt suksesit në Phoenix, Luka Doncic dominon Clippers, Memphis dhe San Antonio bien sërish dhe Celtics dhe Sixers arrijnë fitore të thella.

Të gjitha rezultatet e natës së NBA:

DALLAS MAVERICKS – L.A. CLIPPERS 144-126

DETROIT PISTONS – PHILADELPHIA 76ERS 106-113

SAN ANTONIO SPURS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 110-117

WASHINGTON WIZARDS – CHARLOTTE HORNETS 117-124

HOUSTON ROCKETS – NEW ORLEANS PELICANS 104-101

BOSTON CELTICS – BROOKLYN NETS 121-107

SACRAMENTO KINGS – OKLAHOMA CITY THUNDER 105-98

PHOENIX SUNS – LOS ANGELES LAKERS 119-122

MEMPHIS GRIZZLIES – UTAH JAZZ 121-127