Lakers pa James dhe Davis mundën Brooklyn në shtëpi, duke dominuar kundër Durant dhe Irving (u përjashtua Schröder për herë të parë në karrierën e tij). Mitchell shënoi 42 pikë në fitoren e 24-të me radhë të Utah. E gjitha lehtë për Phoenix i cili asfalton Uashingtonin. Steph Curry (38 pikë) udhëheq Golden State ndaj Houston, 44 pikë me 17/19 gjuajtje për Gary Trent Jr në fitoren e Raptors në Cleveland. Filadelfia mund OKC dhe arrin Nets në krye në Lindje, Portland fiton ndaj Detroit (30 kërcime për Kanter).

Ja rezultatet e plota të natës:

UTAH JAZZ-SACRAMENTO KINGS 128-112:

CLEVELAND CAVALIERS-TORONTO RAPTORS 115-135:

BROOKLYN NETS-LOS ANGELES LAKERS 101-126:

OKLAHOMA CITY THUNDER-PHILADELPHIA 76ERS 93-117:

GOLDEN STATE WARRIORS-HOUSTON ROCKETS 125-109:

PHOENIX SUNS-WASHINGTON WIZARDS 134-106:

PORTLAND TRAIL BLAZERS-DETROIT PISTONS 118-103: