LeBron James kompenson mungesën e Anthony Davis duke shënuar 33 pikë me asistimin vendimtar për t’i shkaktuar humbjen e dhjetë radhazi Uashingtonit.  Kevin Durant dhe Kyrie Irving bashkohen për 81 pikë, duke u rikthyer dhe duke fituar në fushën e Detroitit.  Nikola Jokic nënshkruan një triple-double monstruoz prej 40 pikësh, 27 kërcimesh dhe 10 asistimesh për të mposhtur Charlotte, një sukses jashtë fushe për Golden State në Toronto falë 43 pikëve të Jordan Poole.  Fiton edhe Orlando (6 suksese radhazi) dhe Nju Jorku (7 radhazi).

Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të luajtura gjatë natës:

BOSTON CELTICS – ORLANDO MAGIC 92-95

INDIANA PACERS – NEW YORK KNICKS 106-109

DETROIT PISTONS – BROOKLYN NETS 121-124

TORONTO RAPTORS – GOLDEN STATE WARRIORS 110-126

MINNESOTA TIMBERWOLVES – CHICAGO BULLS 150-126

DENVER NUGGETS – CHARLOTTE-HORNETS 119-115

LOS ANGELES LAKERS – WASHINGTON WIZARDS 119-117