Mungesat luajnë një rol të rëndësishëm në nokautet e Denverit (pa 4 titullarë) në Minesota, Sacramento (pa Fox) në New Orleans dhe Memphis (pa Morant) në Toronto.

Në vend të kësaj, Nju Jorku fiton me përmbysje në Filadelfia, ndërsa Cleveland nuk ka probleme në Indianapolis dhe Orlando largon Charlotte.

Ja rezultate e plota të natës:

CHARLOTTE HORNETS – ORLANDO MAGIC 113 – 119

INDIANA PACERS – CLEVELAND CAVALIERS 103 – 122

NEW YORK KNICKS – PHILADELPHIA 76ERS 108 – 97

MEMPHIS GRIZZLIES – TORONTO RAPTORS 103 – 106

NEW ORLEANS PELICANS – SACRAMENTO KINGS 136 – 104

MINNESOTA TIMBERWOLVES – DENVER NUGGETS 128 – 98