Humbja e tretë radhazi për Warriors, të cilët humbasin edhe në Memphis pavarësisht mungesës së Ja Morant dhe 29 pikëve të Steph Curry. Milwaukee pa Antetokounmpo fiton gjithsesi kundër Brooklyn, Sacramento mban ritmin me Grizzlies duke mposhtur Nju Jorkun. Fontecchio shënon 17 pikë në “derbin italian” me Banchero (26) dhe fiton me Jazz-in e tij, suksese edhe për Charlotte kundër Detroit dhe Indiana kundër Houston pas kohës shtesë.

Ja rezultatet e plota të natës:

DETROIT PISTONS – CHARLOTTE HORNETS 103-113

INDIANA PACERS – HOUSTON ROCKETS 134-125 k.sht.

ORLANDO MAGIC – UTAH JAZZ 124-131

MEMPHIS GRIZZLIES – GOLDEN STATE WARRIORS 131-110

MILWAUKEE BUCKS – BROOKLYN NETS 118-113

SACRAMENTO KINGS – NEW YORK KNICKS 122-117