Zion Williamson shënon 36 pikët e tij më të larta në sezon dhe shkatërron mbrojtjen më të mirë në NBA, duke ndërprerë serinë e Minesotës prej 6 fitoresh radhazi. Denveri rimerr fitoren në Atlanta pavarësisht 40 pikëve të Bogdanoviçit, Milwaukee-t i duhet koha shtesë për të mposhtur Chicago-n (41 nga DeRozan). Dallas kalon në Memphis me super Doncic, pavarësisht 41 pikëve të Jackson Jr., Fontecchio më i mirë i vitit (19 pikë dhe 4 blloqe) nuk mjafton për Utah në fushën OKC.

Më poshtë janë të gjitha rezultatet:

 

PHILADELPHIA 76ERS – WASHINGTON WIZARDS 146-101

ORLANDO MAGIC – CLEVELAND CAVALIERS 104-94

DETROIT PISTONS – INDIANA PACERS 123-131

CHARLOTTE HORNETS – MIAMI HEAT 114-116

NEW YORK KNICKS – TORONTO RAPTORS 136-130

ATLANTA HAWKS – DENVER NUGGETS 122-129

OKLAHOMA CITY THUNDER – UTAH JAZZ 134-120

NEW ORLEANS PELICANS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 121-107

MILWAUKEE BUCKS – CHICAGO BULLS 133-129 (k.sht.)

MEMPHIS GRIZZLIES – DALLAS MAVERICKS 113-120

HOUSTON ROCKETS-SAN ANTONIO SPURS 93-82

SACRAMENTO KINGS – BROOKLYN NETS 131-118

L.A. CLIPPERS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 132-127