Knicks ndalojnë ecurinë e Lakers falë 63 pikëve nga çifti Randle-Barrett, duke i bërë të padobishme 33 të D’Angelo Russell. Filadelfia pushton fitoren e pestë radhazi duke mposhtur Uashingtonin me të madhin e zakonshëm Joel Embiid, New Orleans rrëzon Portlandin me 41 pikë nga Trey Murphy. Gjithçka e lehtë për Cleveland-in në Charlotte dhe OKC-në në San Antonio, surpriza e natës është humbja e tretë radhazi për Denverin që humbet në shtëpi ndaj Brooklyn-it pavarësisht triple dopjes së Nikola Jokic.

Ja rezultatet e natës:

  • DENVER NUGGETS – BROOKLYN NETS 120 – 122:
  • CHARLOTTE HORNETS – CLEVELAND CAVALIERS 108 – 114
  • PHILADELPHIA 76ERS – WASHINGTON WIZARDS 112 – 93
  • NEW ORLEANS PELICANS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 127 – 110
  • SAN ANTONIO SPURS – OKLAHOMA CITY THUNDER 90 – 112
  • LOS ANGELES LAKERS – NEW YORK KNICKS 108 – 112