Denver dominon në pjesën e dytë dhe fiton super sfidën kundër Milwaukee mes Nikola Jokic dhe Giannis Antetokounmpo (të dy me 31 pikë në tabelën e rezultatit në sirenën e fundit), Phoenix pret rikthimin e Durant dhe gëzon një sukses të merituar ndaj Philadelphia në krah për krah dhe pa James Harden.  Fatkeqësi në Miami, nokaut në shtëpi kundër Brooklyn-it dhe rrëshqitje nga zona e aksesit të drejtpërdrejtë për play-off-in, Sacramento i afrohet sezonit pas duke mposhtur Utah, New Orleans dominon në L.A.  dhe mund Clippers.

Ja rezultatet e plota:

MIAMI HEAT – BROOKLYN NETS 100-129

ATLANTA HAWKS – INDIANA PACERS 143-130

SACRAMENTO KINGS – UTAH JAZZ 121-113

DENVER NUGGETS – MILWAUKEE BUCKS 129-106

SACRAMENTO KINGS – UTAH JAZZ 121-113

PHOENIX SUNS – PHILADELPHIA 76ERS 125-105

L.A. CLIPPERS – NEW ORLEANS PELICANS 110-131