Triple double e 22-të e Jokic në sezon i lejon Denverit të mposht Nju Jorkun, i cili ndalet pas katër fitoreve radhazi. Gjithsesi, nuk ndalen seritë e fitoreve të Orlandos, duke mposhtur New Orleans-in me triple double-in e dytë të karrierës së Paolo Banchero-s dhe Houston-in, i cili parakalon Çikagon për të arritur suksesin e shtatë radhazi. Dallas dhe Phoenix fitojnë lehtë dhe kalojnë Sacramenton, i cili humbet keq në Uashington. Milwaukee gjen përsëri Giannis dhe i reziston mësymjes së Brooklyn.
Ja rezultatet e plota dhe renditja:

WASHINGTON WIZARDS – SACRAMENTO KINGS 109-102

ORLANDO MAGIC – NEW ORLEANS PELICANS 121-106

MILWAUKEE BUCKS – BROOKLYN NETS 115-108

HOUSTON ROCKETS – CHICAGO BULLS 127-117

DALLAS MAVERICKS – UTAH JAZZ 113-97

DENVER NUGGETS – NEW YORK KNICKS 113-100

PHOENIX SUNS – ATLANTA HAWKS 128-115