Shai Gilgeous Alexander shënon 11 nga 33 pikët e tij në çerekun e katërt dhe OKC fiton në Minesota, duke shkurtuar diferencën në krye të Konferencës Perëndimore. Cleveland e zgjeron serinë e fitoreve të njëpasnjëshme në shtatë, duke mposhtur Atlantën, Filadelfia dhe Nju Jorku gjithashtu. Gallinari shënon 8 pikë në debutimin e tij me Detroitin, por humbet nga Milwaukee (45 nga Lillard), Fontecchio arrin 10, por edhe Utah dorëzohet në Houston pas kohës shtesë.

Më poshtë janë të gjitha rezultatet dhe pikat kryesore:

DETROIT PISTONS – MILWAUKEE BUCKS 135-141

ATLANTA HAWKS – CLEVELAND CAVALIERS 95-116

CHARLOTTE HORNETS – PHILADELPHIA 76ERS 89-97

WASHINGTON WIZARDS – SAN ANTONIO SPURS 127-131

CHICAGO BULLS – MEMPHIS GRIZZLIES 125-96

NEW YORK KNICKS – TORONTO RAPTORS 126-100

HOUSTON ROCKETS – UTAH JAZZ 127-126 k.sht

MINNESOTA TIMBERWOLVES – OKLAHOMA CITY THUNDER 97-102