Në kohën shtesë, Gilgeous-Alexander dhe shokët e tyre janë edhe më të fortë se bëmat e Curry. OKC nuk heq dorë nga Minesota, e cila vazhdon të fitojë dhe të tregojë rekordin më të mirë në ligë. Humbja e parë në shtëpi për kampionët e NBA-së, të mundur nga Houston (me suksesin e tyre të parë jashtë fushe), ndërsa Wembanyama bën histori, por Spurs-at e tij vazhdojnë të humbasin. Në Lindje, ecuria e Bostonit vazhdon, duke fituar ndaj Nju Jorkut, por Orlando dhe Filadelfia nuk po humbasin terren. Fitoret jashtë vendit për Cleveland, Sacramento (me një Fox të madh) dhe Clippers.
Ja rezultatet e plota:

SAN ANTONIO SPURS – CHICAGO BULLS 112-121

MIAMI HEAT – CLEVELAND CAVALIERS 99-111

BOSTON CELTICS – NEW YORK KNICKS 133-123

CHARLOTTE HORNETS – TORONTO RAPTORS 119-116

PHOENIX SUNS – SACRAMENTO KINGS 106-114

ORLANDO MAGIC – DETROIT PISTONS 123-91

BROOKLYN NETS-WASHINGTON WIZARDS 124-97

OKLAHOMA CITY THUNDER – GOLDEN STATE WARRIORS 138-136 k.sht.

PHILADELPHIA 76ERS – ATLANTA HAWKS 125-113

MEMPHIS GRIZZLIES – MINNESOTA TIMBERWOLVES 103-127

DENVER NUGGETS – HOUSTON ROCKETS 106-114

PORTLAND TRAIL BLAZERS – DALLAS MAVERICKS 112-125

UTAH JAZZ – L.A. CLIPPERS 103-117