Sezoni i rregullt i NBA përfundon me një mbrëmje speciale në të cilën luajtën të 30 ekipet: Lakers mundin Utah dhe zënë vendin e 7-të në Perëndim, duke përfunduar pas Clippers të pestën dhe duke fituar kundër Phoenix dhe Warriors që mposhtin Portlandin falë një tremujori të parë rekord. .Minesota në një mbrëmje të komplikuar arrin të mposhtë New Orleans dhe të zërë vendin e tetë në Konferencën Perëndimore.

Më poshtë janë rezultatet të 15 garave të natës:

TORONTO RAPTORS-MILWAUKEE BUCKS 121-105

CLEVELAND CAVALIERS-CHARLOTTE HORNETS 95-106

CHICAGO BULLS-DETROIT PISTONS 103-81

WASHINGTON WIZARDS-HOUSTON ROCKETS 109-114

BROOKLYN NETS-PHILADELPHIA 76ERS 105-134

MIAMI HEAT-ORLANDO MAGIC 123-110

NEW YORK KNICKS-INDIANA PACERS 136-141

BOSTON CELTICS-ATLANTA HAWKS 120-114

DALLAS MAVERICKS-SAN ANTONIO SPURS 117-138

OKLAHOMA CITY THUNDER-MEMPHIS GRIZZLIES 115-110

DENVER NUGGETS-SACRAMENTO KINGS 109-95

PHOENIX SUNS-L.A. CLIPPERS 114-119

LOS ANGELES LAKERS-UTAH JAZZ 128-117

PORTLAND TRAIL BALZERS-GOLDEN STATE WARRIORS 101-157

MINNESOTA TIMBERWOLVES-NEW ORLEANS PELICANS 113-108

Renditja Konferenca e Lindjes:

Renditja Konferenca e Perëndimit: