Filadelfia e përmbys nga -18 dhe fiton në Milwaukee falë Harden (38 pikë) dhe Embiid (31), duke ndërprerë serinë e fitoreve të Bucks në gjashtëmbëdhjetë, të cilëve nuk I majftojnë 34 pikë të Antetokounmpo. Bam Adebayo shënon 30 në suksesin e Miamit ndaj Atlantës, gjithçka e lehtë për Cleveland-in për të mposhtur Detroitin. Toronto fiton në Uashington pas kohës shtesë, Houston fiton në San Antonio pas 7 humbjeve radhazi, Minesota mund Sacramenton.

Ja rezultatet e natës:

  • WASHINGTON WIZARDS-TORONTO RAPTORS 109-116 k.sht.
  • CLEVELAND CAVALIERS-DETROIT PISTONS 114-90
  • MIAMI HEAT-ATLANTA HAWKS 117-109
  • SAN ANTONIO SPURS-HOUSTON ROCKETS 110-122
  • MILWAUKEE BUCKS-PHILADELPHIA 76ERS 130-133
  • SACRAMENTO KINGS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 134-138