Phoenix Suns fitojnë ndeshjen e madhe kundër Golden State, duke fituar suksesin e 17-të radhazi dhe duke arritur rekordin e ekskluzivitetit.  Pa Devin Booker për të gjithë pjesën e dytë (dëmtim në kofshë), Chris Paul dhe bashkëpunëtorët e mbajnë Steph Curry me vetëm 12 pikë.  Lakers mposhtin Sacramenton në pjesën e dytë edhe pa LeBron James, të ndaluar nga protokolli anti-Covid.  Brooklyn fiton derbin me Nju Jorkun falë James Harden (34 pikë). Suksese për Portland dhe Memphis.

Ja rezultatet e natës:

  • PHOENIX SUNS-GOLDEN STATE WARRIORS 104-96
  • SACRAMENTO KINGS-LOS ANGELES LAKERS 92-117
  • BROOKLYN NETS-NEW YORK KNICKS 112-110
  • TORONTO RAPTORS-MEMPHIS GRIZZLIES 91-98
  • PORTLAND TRAIL BLAZERS-DETROIT PISTONS 110-92