Ecuria e Suns nuk ndalet, duke mposhtur edhe Spurs-in dhe duke e çuar numrin e fitoreve radhazi në 13.  Janë 5 fitoret radhazi të Hawks pas suksesit ndaj Thunder ndërsa Nets mposhtin Cavaliers.  Jayson Tatum shënon 30 pikë dhe Rockets marrin në Boston humbjen e 15-të radhazi, gjithçka e lehtë për Bucks kundër Magic, Bulls shemben në shtëpi kundër Pacers. Jaren Jackson Jr. shënon koshin e fitores së Grizzlies kundër Jazz. Fitojnë edhe Hornets, T’Wolves dhe Sixers.

Ja rezultatet e plota të natës:

CLEVELAND CAVALIERS-BROOKLYN NETS 112-117

WASHINGTON WIZARDS-CHARLOTTE HORNETS 103-109

ATLANTA HAWKS-OKLAHOMA CITY THUNDER 113-101

BOSTON CELTICS-HOUSTON ROCKETS 108-90

CHICAGO BULLS-INDIANA PACERS 77-109

MILWAUKEE BUCKS-ORLANDO MAGIC 123-92

SAN ANTONIO SPURS-PHOENIX SUNS 111-115

NEW ORLEANS PELICANS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 96-110

UTAH JAZZ-MEMPHIS GRIZZLIES 118-119

SACRAMENTO KINGS-PHILADELPHIA 76ERS 94-102