Austin Reaves firmos maksimumin e tij në karrierë me 35 pikë dhe mban gjallë shpresat passezonale të Lakers, por fitojnë edhe L.A.-Clippers, duke arritur suksesin e 5-të në 6 ndeshjet e fundit. Antetokounmpo i jep vetes një triple double pa gabime nga fusha (9/9 gjuajtje, 1/1 nga tre) dhe udhëheq Bucks, ashtu si Jokic me Denverin. Heat fiton me një Herro vendimtar, OKC merr fitoren ndaj Suns në sfidën midis Gilgeous Alexander (40) dhe Devin Booker (46), përmbysje e çmendur i Spurs kundër Atlantës.

Ja rezultatet e ploat të natës:

OKLAHOMA CITY THUNDER-PHOENIX SUNS 124-120

BROOKLYN NETS-DENVER NUGGETS 102-108

SAN ANTONIO SPURS-ATLANTA HAWKS  126-118

PORTLAND TRAIL BLAZERS-L.A. CLIPPERS 102-117

DETROIT PISTONS-MIAMI HEAT 100-112

MILWAUKEE BUCKS-TORONTO RAPTORS 118-111

LOS ANGELES LAKERS-ORLANDO MAGIC 111-105