Mbrëmje e paharrueshme për Steph Curry që shënon 50 pikë (maksimumi në sezon) në fitoren e Golden State ndaj Atlantës.

Lakers pa LeBron mposhtin Charlotten në kohën shtesë falë një super Anthony Davis.

Humbje për Sixers dhe Brooklyn.

Denver mposht Miamin, por Jokic përjashtohet me karton të kuq në finale.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • GOLDEN STATE WARRIORS-ATLANTA HAWKS 127-113
  • LOS ANGELES LAKERS-CHARLOTTE HORNETS 126-123 K.SH.
  • CHICAGO BULLS-BROOKLYN NETS 118-95
  • PHILADELPHIA 76ERS-NEW YORK KNICKS 96-103
  • DENVER NUGGETS-MIAMI HEAT 113-96
  • MEMPHIS GRIZZLIES-MINNESOTA TIMBERWOLVES 125-118 K.SH.
  • DALLAS MAVERICKS-NEW ORLEANS PELICANS 108-92
  • SACRAMENTO KINGS-PHOENIX SUNS 104-109