Golden State gjen Steph Curry (24 pikë me 5/15 nga harku), por humbet në shtëpi kundër Suns të rilindur, ende pa Devin Booker dhe Chris Paul. Clippers dominojnë kundër Dallas dhe një Luka Doncic me 43 pikë, Donovan Mitchell luan një super lojë në ish-in e tij të parë në Utah (46 pikë), por Jazz janë fituesit. Miami bën 40/40 nga linja, rekord i ri NBA dhe kalon OKC me një pikë, Philadelphia ecën kundër Detroitit, double-double nga Paolo Banchero në fitoren Magic në sprint në Portland.

Ja rezultatet e natës:

PHILADELPHIA 76ERS – DETROIT PISTONS 147-116

TORONTO RAPTORS – CHARLOTTE HORNETS 132-120

MIAMI HEAT – OKLAHOMA CITY THUNDER 112-111

UTAH JAZZ – CLEVELAND CAVALIERS 116-114

PORTLAND TRAIL BLAZERS – ORLANDO MAGIC 106-109

GOLDEN STATE WARRIORS – PHOENIX SUNS 113-125

L.A. CLIPPERS – DALLAS MAVERICKS 113-101