Në ndeshjet e natës në NBA, Rockets fitojnë në kohë shtesë. Suksese edhe për Spurs, Heat dhe Knicks.

Ja rezultatet e plota:

BOSTON CELTICS – HOUSTON ROCKETS 110-111 K.sht.

MEMPHIS GRIZZLIES – LOS ANGELES LAKERS 105-88

SAN ANTONIO SPURS – ORLANDO MAGIC 114-113

MIAMI HEAT – BROOKLYN NETS 116-113

ATLANTA HAWKS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 129-117

CLEVELAND CAVALIERS – INDIANA PACERS 104-113

NEW YORK KNICKS – CHICAGO BULLS 125-115

PHOENIX SUNS – GOLDEN STATE WARRIORS 99-115