Një Kevin Durant në një mbrëmje të mrekullueshme i tërhoqi Suns drejt suksesit në fushën e Denverit, suksese jashtë fushe gjithashtu për Lakers në Memphis dhe për Golden State në Orlando. Houston mposht Oklahoma Cityn dhe merr fitoren e 10-të radhazi, Nju Jorku dominon në Toronto. Clippers fitojnë në një sprint në Filadelfia, Çikago dhe Minesota, lehtësisht i mposhtin Indianës dhe Detroitit.

Të gjitha rezultatet e natës së NBA:

ORLANDO MAGIC – GOLDEN STATE WARRIORS 93-101

UTAH JAZZ – SAN ANTONIO SPURS 111-118

DENVER NUGGETS – PHOENIX SUNS 97-104

ATLANTA HAWKS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 120-106

MINNESOTA TIMBERWOLVES – DETROIT PISTONS 106-91

TORONTO RAPTORS – NEW YORK KNICKS 101-145

WASHINGTON WIZARDS – BROOKLYN NETS 119-122 (k.sht)

CHARLOTTE HORNETS – CLEVELAND CAVALIERS 118-111

CHICAGO BULLS – INDIANA PACERS 125-99

MEMPHIS GRIZZLIES – LOS ANGELES LAKERS 124-136

OKLAHOMA CITY THUNDER – HOUSTON ROCKETS 126-132 (k.sht.)

PHILADELPHIA 76ERS – L.A. CLIPPERS 107-108