Suns fluturojnë në pjesën e dytë dhe mposhtin Lakers, të cilëve nuk I mjaftojnë 34 pikët e LeBron James për të shmangur humbjen e tretë radhazi. Tre fitore radhazi kanë Pelicans, të cilët i rezistojnë 39 pikëve të Damian Lillard. Sukses i rëndësishëm i Dallas Maverics që ndalon serinë e Minesotës, Miami (26 pikë secili nga Herro dhe Robinson) dhe Nju Jorku (i cili I kthehet suksesit në shtëpi pas pothuajse një muaji) fitojnë gjithashtu. Brooklyn-Washington shtyhet.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • LOS ANGELES LAKERS-PHOENIX SUNS 90-108
  • NEW ORLEANS PELICANS-PORTLAND TRAIL BLAZERS 111-97
  • DALLAS MAVERICKS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 114-102
  • MIAMI HEAT-INDIANA PACERS 125-96
  • NEW YORK KNICKS-DETROIT PISTONS 105-91
  • BROOKLYN NETS-WASHINGTON WIZARDS e shtyrë prej mungesave prej covid-it.