Golden State i rikthehet fitoreve jashtë shtëpisë pas 11 humbjeve radhazi, falë 59 pikëve të Curry dhe Thompson. Filadelfia bie në shtëpi pas dy shtesave kundër Çikagos, duke thyer një seri prej 8 fitoresh radhazi. Randle nënshkruan 57 pikë maksimum në karrierën e tij, por Nju Jorku humbet në shtëpi nga Minesota (8/8 nga trepikët nga Prince). Memphis përmbys me një superçerek të fundit Dallasin dhe zë vendin e dytë në Perëndim, duke përfituar nga humbjae Sacramento kundër Jazz. Ja rezultatet e plota të natës:

CHARLOTTE HORNETS-INDIANA PACERS 115-109

PHILADELPHIA 76ERS-CHICAGO BULLS 105-109 2OT

NEW YORK KNICKS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 134-140

HOUSTON ROCKETS-GOLDEN STATE WARRIORS 108-121

MEMPHIS GRIZZLIES-DALLAS MAVERICKS 112-108

UTAH JAZZ-SACRAMENTO KINGS 128-124