Humbja e dhjetë radhazi në transfertë për Golden State që humbet në Atlanta (31 pikë nga Steph Curry), Lakers i mposhtur nga Dallas që fiton në sirenë falë një trepikëshi të Maxi Kleber, Memphis kthehet nga -29 dhe mposht Spurs në kohët shtesë. Duhen dy shtesa për Bulls kundër Minesota-s, të udhëhequr me 49 pikë nga DeMar DeRozan, Tatum (34 pikë) mund Lillard’s Blazers (41 pikë) në shtëpi, shtatë fitore radhazi për Filadelfia që shëtit kundër Charlotte. Fitore për Cleveland dhe Hjuston.

 

CHICAGO BULLS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 139-131 2 k.sht.

CLEVELAND CAVALIERS – WASHINGTON WIZARDS 117-94

PORTLAND TRAIL BLAZERS – BOSTON CELTICS 112-126

SAN ANTONIO SPURS – MEMPHIS GRIZZLIES 120-126 k.sht

ATLANTA HAWKS – GOLDEN STATE WARRIORS 127-119

HOUSTON ROCKETS – NEW ORLEANS PELICANS 114-112

CHARLOTTE HORNETS – PHILADELPHIA 76ERS 82-121