Steph Curry shënon 22 nga 36 pikët e tij në çerekun e katërt dhe kohën shtesë, duke përfshirë një kosh trepikësh për barazimin dhe një bllok fitues në kohë shtesë për të mposhtur Milwaukee. Sacramento fiton në Phoenix dhe konsolidon vendin e dytë në Perëndim së bashku me Memphis, i cili mund Dallasin (pa Doncic dhe Irving) falë një fillestari. Bostoni fiton në Atlanta me super Tatum, Orlando merr derbin e Floridës me Miami pas një shtesë (Banchero afër triple double). Jazz of Fontecchio (9 pikë) fiton në Charlotte.

Ja rezultatet e natës:

L.A. CLIPPERS – NEW YORK KNICKS 106-95

CHARLOTTE HORNETS – UTAH JAZZ 111-119

DETROIT PISTONS – INDIANA PACERS 115-121

ORLANDO MAGIC – MIAMI HEAT 126-114 k. sht.

ATLANTA HAWKS – BOSTON CELTICS 125-134

HOUSTON ROCKETS – CHICAGO BULLS 111-119

MEMPHIS GRIZZLIES – DALLAS MAVERICKS 112-108

NEW ORLEANS PELICANS – OKLAHOMA CITY THUNDER 96-110

GOLDEN STATE WARRIORS – MILWAUKEE BUCKS 125-116 k. sht.

PHOENIX SUNS – SACRAMENTO KINGS 119-128

RENDITJA: