Fitorja e dytë radhazi në transfertë për Golden State që mundi Dallasin në një ndeshje që përfundoi me polemika për shkak të një koshi të diskutueshëm. Lakers pa LeBron James rikthehen për të mposhtur Suns dhe rinisin ambiciet e tyre në playoff. Memphis fiton dhe gjen Ja Morant (17 pikë), suksesi i Minesotës falë Karl-Anthony Towns që rikthehet pas 4 muajsh mungesë. Super Jokic tërheq Denverin, 76ers fitojnë thellë pa James Harden dhe me Joel Embiid që lëndohet, fitore për Milwaukee, Portland, Indiana dhe Miami.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • MEMPHIS GRIZZZLIES – HOUSTON ROCKETS 130 – 125
  • WASHINGTON WIZARDS – DENVER NUGGETS 104 – 118
  • MILWAUKEE BUCKS – SAN ANTONIO SPURS 130 – 94
  • MIAMI HEAT – NEW YORK KNICKS 127 – 120
  • DALLAS MAVERICKS – GOLDEN STATE WARRIORS 125 – 127
  • TORONTO RAPTORS – INDIANA PACERS 114 – 118
  • CHICAGO BULLS – PHILADELPHIA 76ERS 91 – 116
  • MINNESOTA TIMBERWOLVES – ATLANTA HAWKS 125 – 124
  • UTAH JAZZ – PORTLAND TRAIL BLAZERS 115 – 127
  • LOS ANGELES LAKERS-PHOENIX SUNS 122-111